تولید محتوا برای سایت و اینستاگرام به همراه نمونه کار

بازاریابی محتوایی چیست ؟

محتوایی که توضیحات و تبلیغات را با هم به گونه ای در آمیخته است که باعث می شود مخاطب احساس نیاز کند را بازاریابی محتوایی می گویند.

در این نوع بازاریابی وجه تبلیغاتی محتوا به صورت کاملا غیر مستقیم  بوده و فقط جنبه راهنمایی داشته باشد.

مانند آموزش آشپزی  با هدف فروش مواد اولیه یا ظروف آشپزخانه

یا نشان دادن فلان آدم مشهور که از فلان خمیردندان استفاده می کند

یا آموزش مسواک زدن و فروش فلان مارک مسواک و نخ دندان

تولید محتوای سایت

اهمیت تولید محتوا برای سایت

اصلی ترین روش جذب مخاطب و بهینه سازی رتبه برای تمامی انواع سایت ها ، محتوایی است که می تواند مخاطب هدف را جذب نماید و نرخ تبدیل را بالا ببرد.

نگرش نو انواع مختلف محتواها را برای انواع سایت ها تولید می کند.

انواع محتواهایی که می توانید از نگرش نو انتظار داشته باشید
 • تولید محتوای سریالی
 • تولید محتوای مادر و فرزند
 • تولید محتوای همیشه سبز
 • تولید محتوای کالا محور-فروشگاهی -توضیحاتی-کاتالوگی
 • تولید محتوای تخصصی
 • تولید محتواهای صوتی(پادکست)
 • تولید محتواهای ویدیویی برای آموزش یا توضیحات محصول
 • تولید محتوای گسترده(تولید محتوا برای کلمات کلیدی پربازدیدی که کلمات کلیدی اصلی ما نیستند اما می توانند برای ما مخاطب بیاوردند)
 • تولید محتوای مرجع یا اصلی
 • تولید محتوا برای لندینگ پیج شامل

  – تولید مقالات

 – ایجاد دسته بندی

 -توضیح محصولات

 -جذب عضو در سایت

 – ترغیب کردن به دانلود فایل

 -ساخت ویدیو یا پادکست

نمونه کار

محتوای اینستاگرام

انواع محتوای اینستاگرام و نمونه کار

نمونه پست اسلایدی

نمونه عکس نوشته

محتوای خوب

نمونه استوری

استوری اینستاگرام

نمونه reels

نمونه IGTV

کاور

کاور IGTV
محتوای داستانی

محتوای داستانی (کالا)

ترکیدن لوله آب میتونه پایان زندگی باشه !!!
شب سوم عید نوروز پارسال ، حول و حوش ساعت ده و نیم تا یازده شب ، گوشیم زنگ زد و دیدم شماره ی مجتمعی هست که من توش یک واحد آپارتمان داشتم و تازه اجاره داده بودم .
گوشی رو برداشتم و برخلاف روال معمول مکالمات اون ایام ، خانم مستاجر بدون سلام و احوال پرسی شروع کرد و با نگرانی می گفت خونه پر آب شده و من مهمون هم دارم و …..
البته من از وسط حرف های مستاجر دیگه درست نمی شنیدم چون داشتم فکر می کردم کلا توی دوران عید کسی سر کار نیست چه برسه به این ساعت شب .
در همین حین ، پرسیدم که آب از کجا داره میاد ؟
جواب این بود که لوله آب رادیاتور پذیرایی ترک خورده وآب داره با شدت می زنه بیرون .
تنها راهکاری که به ذهنم رسید ، این بود که گفتم لطفا برید ، دم در ورودی مجتمع و دنبال آگهی های تشخیص ترکیدگی و تعمیر لوله بگردید ، چون معمولا دم در همه ی خونه ها یه عالمه از این آگهی ها ، روی هم ، روی هم ، چسبونده شده .
از بین آگهی ها ، بالاخره یکی جواب تلفن رو داده بود و….
واقعا هیچ آمار قابل استنادی از تعداد ترکیدگی های لوله آب وجود نداره ولی تشخیص ترکیدگی تا دلتون بخواد هست و این از آمار بالای این اتفاق ، خبر می ده.
چه بسیار از مواقع که افراد برای یک نشتی کوچک یا بزرگ ، مجبور میشن ،کلی هزینه تعویض لوله و تخریب ساختمان و چند روز بی آبی و … رو تحمل کنند چون نمی دونند که تکنولوژی روز دنیا برای این شتری که دم خونه همه می خوابه ، راهکارهای بهتری هم داره .
نه تنها مردم به اندازه کافی مطلع نیستند ، بلکه بسیاری از افراد فنی و متخصص هم از این پیشرفت ها اطلاع ندارند !!!

امروزه با استفاده از یک تکنولوژی خوب ، میشه با کمترین هزینه ، کمترین خرابی و خسارت و صرف کوتاه ترین زمان ، با داشتن اندکی مهارت فنی ، طوری نشتی یک لوله را حل کرد که از روز اول که لوله نو بوده ، مقاومت بیشتری داشته باشه و به زبان ساده تر ، با این راه حل ، این لوله ممکنه از جای دیگه بترکه ولی از جای ترمیم شده نه !!!!
با این تکنیک و تکنولوژی جدید ، مقاومت محل تعمیر شده لوله تا 150 بار افزایش پیدا می کنه .
جهت اطلاع بیشتر ، مطابق استاندارد ISO 2531 ویرایش سال 2009 ، لوله و اتصالات چدنی با قابلیت تحمل فشار حداقل 20 بار و حداکثر 100 بار بسته به ضخامت و سایز لوله ، قابل تولید هستند .
فکر کنم تا الان ، با این آمار و ارقام ، حساب کار دستتون اومده باشه!!!
برای دوستانی که با فیزیک ، آشنایی چندانی ندارند هم بگم که بار ، نام یکا یا واحدی برای کمیت فیزیکیِ فشار است که معادل ۱۰۰ کیلو پاسکال و تقریباً معادل فشار یک اتمسفر است.
در ادامه ی ماجرای ناخوشایند عید پارسال ، مستاجر من و چندتا واحد کناری که انشعاب مشترک داشتند اون شب رو تا صبح بدون رادیاتور گذروندن ، چون آقای لوله کش گفت ، الان کاری از دست من برنمیاد و با کلی جر و بحث و احتمالا با لعنت همسایه ها ، فلکه آب رو از موتورخونه بستند .
صبح فردا، لوله کش و شاگردش با کلی دم و دستگاه اومدند که لوله رو تعویض کنند و کل زندگی خانم مستاجر و کل جیب من به باد رفت چون با ” کیت تعمیرات اضطراری لوله آب …. ” آشنا نبودم .
امیدوارم شما گرفتار این مشکل نشید ولی از تجربه ی من درس عبرت بگیرید و همیشه یک ” کیت تعمیرات اضطراری لوله آب … ” رو در منزل داشته باشید و با خیال راحت ، شب رو صبح کنید .

محتوای داستانی (مقاله - آموزشی )

یک فرد با اندام گلابی هیچ وقت زیبا دیده نمی شه مگر این موارد رو رعایت کنه !!!

یک روز که رفته بودم خونه خاله ام یکی از دوست های دختر خاله ام هم اونجا بود و خیلی شیک و آراسته به نظر می رسید. راستش نمیدونم چرا تو همچین موقعیت هایی ، دست و پامو گم می کنم و نمیدونم چجوری باید برخورد کنم ، باید بگم و بخندم یا همچین عصا قورت داده بشینم و فقط گاهی یک لبخندی بزنم ، خدا رو شکر که خاله ام به دادم رسید و گفت الهام جون راحت باش ، آرزو از بچگی اش با نازنین دوست بوده و حالا هم برای خودش خانمی شده ، اگر هم می بینی که خیلی ظاهرش جذابه ، دلیلش اینه که می دونه چی بپوشه.

وقتی یک خورده یخ بین من و آرزو آب شد و تونستم خودم باشم ، به فرم بدنش بیشتر دقت کردم متوجه شدم که
  –  دور کمرش از قفسه سینه اش عریض تر به نظر میاد
  –  ناحیه لگن ، بزرگتر و پرتر دیده میشه
  –  در مقایسه با لگن ، شانه های باریک تری داره
  –  پشت پرتری داره
همیشه فکر می کردم فقط افراد لاغر و به اصطلاح مانکن قشنگ دیده می شن ولی اشتباه می کردم اگر افرادی مثل آرزو، بدونند که لباس مناسب فرم بدن گلابی چیه و این دستورالعمل ها رو رعایت کنند ، همانقدر زیبا و جذاب به نظر میان.

بله ، ما می دانیم ، تشبیه فرم بدن به یک میوه همیشه ، ایده آل نیست . بنابراین می توانید گلابی را به نام شکل مثلث عوض کنید.
اندام فرم گلابی این مزیت منحصر به فرد را دارد که در هر شلوار جین قابل تصور بسیار زیبا است و به دلیل داشتن شانه های باریک تر ؛ تاپ های ظریف ، حتی زیبا تر به نظر می رسند.
مهم نیست که چه ویژگی هایی را می خواهید برجسته یا مخفی کنید ، ما در اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم تا بهترین لباس مناسب اندام گلابی شکل خود را بیابید.

افراد با اندام گلابی چه بپوشند؟

نام این کار، بازی با نسبت هایی است که فرم بدن را درازتر نشان می دهد .فرم اندام گلابی با پوشیدن تاپ ها و بلوز هایی که چشم را به سمت بالا می کشد و کمر ، پشت یا خط گردن را برجسته می کند ، بسیار زیبا به نظر می رسد.
برای اخبار خوب بیشتر آماده هستید؟
لوازمی مانند گردنبندها و گوشواره های چشمگیر، سلاح مخفی شما هستند.

1. از بالاتنه شروع کنید
تاپ هایی که افراد با اندام گلابی حتما باید داشته باشند

اندام گلابی ها، آزاد عمل کنید!!!
وقتی حرف تاپ ها و بلوز های جذاب به میان می آید، جهان فشن در اختیار شماست .
اگر رنگ های شاد دوست دارید یا طرح های برجسته مورد علاقه ی شماست ، روی پاشنه ی خوش شانسی هستید .
به اندازه کافی شجاع هستید تا ترکیب نقش و نگار های مختلف را امتحان کنید؟
برید دنبالش !!!
طرح های زیر نقطه قوت شما خواهد بود :
– یقه های هفت (که حتی تا ناف می تواند باز باشد )
– یقه افتاده
– آستین کلوش
– یقه های گرد باز
به طور کلی ، لباس های چسبان و با اندازه دقیق بالاتنه، توجه لازم را به شانه ها و کمر باریک شما معطوف می کند.
اگر تمایل دارید تا انحنای کمر خود را بیشتر برجسته کنید ، این راهنمایی ها حتی بیشتر به کار شما می آید !

2. انتخاب لایه بیرونی لباس
بهترین کت ها برای فرم اندام گلابی

این دستورالعمل برای هر فرم بدن صدق می کند ، جایی که سجاف کت شما قرار می گیرد تفاوت اصلی در آنجا ایجاد می شود.
اندام فرم گلابی در کت هایی که از خط شانه بدون توجه به کمر و لگن شروع به گشاد شدن می کنند یا کت هایی که از خط شانه تا کمر ، متناسب و سپس به سمت گشاد شدن می روند بهترین گزینه ها هستند.
کت ها یا هر لایه خارجی لباس که تا اواسط ران قرار بگیرد بسیار زیبا جلوه می کند . کت های جعبه ای که تا پایین خط کمر قرار می گیرد نیز برای فرم بدن شما بسیار زیبا خواهد بود.

3. به پیراهن های زنانه بله بگو!
پیراهن های عالی برای فرم اندام گلابی

یقه های افتاده و تزئین شده ، پشت باز ، آستین های چشمگیر و سبک های کمربندی ، همگی بالاتنه و قسمت های باریک تر بدن شما را زیباتر می کنند. شما در پیراهن های با سبک خطوط آزاد (یعنی گشاد شدن از سرشانه ) نیز، خارق العاده به نظر می رسید که این مورد برای دامن ها نیز صدق می کند. هر خط لبه ای که دقیقاً به زیر زانو برخورد کند ، قاب بدن شما را کشیده و باسن و ران را باریک می کند. سبک های ماکسی نیز می توانند در استایل شما قرار بگیرند. و جایزه: این لباس ها بسیار راحت هستند.

4. شلوار، آخرین گزینه اما همانقدر مهم
بهترین شلوار جین و شلوار برای فرم اندام گلابی

از آنجا که شما در استایل بالا تنه خود از نقش ها و شکل های پویا بهره می برید ، بهتر است رنگ هایی خنثی و تیره را برای پایین تنه انتخاب کنید.
سبک های شلواری که از محل زانو شروع به گشاد شدن می کنند یا حتی شلوار هایی که از بعد کمر هم شروع به آزاد شدن می کنند در فرم بدن شما زیبا جلوه می کنند . این کار تعادل بین شانه و پایین تنه شما را برقرار می کند .
برای کسانی که ریز اندام هستند ، شلوار های دم پا گشاد و کلاسیک ، دراز و بدقواره دیده می شود ، اما اگر این سبک شلوارها را دوست دارید، شلوارهای گشاد که زمین را لمس می کند ، معجزه می کند!! پیشنهاد ما پوشیدن این شلوار ها با کفش های دارای حداقل کمی پاشنه است.

5. اکسسوری را فراموش نکنید
بهترین اکسسوری ها برای فرم اندام گلابی

بله بله بله! گردنبندهای مورد علاقه ی شما (یا آنچه سبک استایل و لباس پوشیدن خود می دانید ) یا گردنبند های پهن یا لایه لایه که تا بالای نیم تنه و قفسه سینه قرار می گیرند ، برای شما ساخته شده اند.
گوشواره دوست دارید؟
هرچه بزرگتر بهتر!
و تعداد کمی از فرم های بدن می توانند مانند شما ، اندام گلابی عزیز ، کلاه لبه پهن را زیبا جلو دهد.

سخن پایانی درباره انواع فرم بدن

همه افراد و هر بدن متفاوت است. اگر بدن شما کاملا در تناسب با فرم گلابی نیست، به فکر آمیختن و مطابقت دادن اشکال باشید تا فرم مناسب خودتان را پیدا کنید. این دستورالعمل های لباس پوشیدن ، بهتر است به عنوان نقطه شروع استفاده شود!
و ما معتقدیم که بهترین محل الهام برای پیدا کردن استایل مناسب شما ، نگاه به نحوه لباس پوشیدن زنان واقعی یعنی افرادی مانند شما است.
از ریزاندام ها گرفته ، تا بدن های با انحنا تا همه ی فرم های متفاوت دنیا ، در آخر، همه زیبا هستند و وظیفه ما برجسته کردن زیبایی شماست.

محتوای توضیح کالا محور- فروشگاهی-کاتالوگی

نمونه توضیح محصول الکترونیک (مثال : موبایل)

گوشی موبایل …. با رم … گیگابایتی و حافظه داخلی ….گیگابایت روانه بازار شده است. این محصول دارای صفحه‌نمایش …… است و ظاهر زیبایی دارد.
شرکت ….. تلاش کرده است حاشیه صفحه نمایش را در این تولید جدید خود تا حد امکان کم کند. این گوشی قاب پشتی از جنس پلاستیک دارد و قاب جلویی آن را شیشه پوشانده که البته جلوه‌ی زیبایی به گوشی داده است. این محصول ……با نسخه 11 از سیستم‌عامل …. روانه بازار شده است تا از هر نظر گوشی مدرن به‌حساب بیاید.
صفحه‌نمایش استفاده‌شده در این گوشی …. اینچی است که با استفاده از پنل … تصاویر شفاف و زنده‌ای را به نمایش می‌گذارد. این صفحه‌نمایش در هر اینچ … پیکسل را نشان می‌دهد.
تراشه‌ی این محصول، با نام …. از تراشه‌های … نانومتری برند …. است که به همراه …. گیگابایت رم عرضه می‌شود. تراشه‌ی گرافیکی …… هم برای پخش ویدئو و بازی مناسب است.
این نسخه از گوشی با حافظه …. گیگابایتی عرضه شده است و با استفاده از یک کارت حافظه‌ی جانبی قادر خواهید بود حافظه داخلی را باز هم افزایش دهید.
دوربین اصلی سنسور …. مگاپیکسلی دارد و از نوع …. است. یک سنسور …. مگاپیکسلی و دو سنسور …. دیگر هم در کنار این دوربین اصلی مجموعه دوربین‌های قاب پشتی … را تشکیل داده‌اند. دوربین سلفی … مگاپیکسلی هم در قاب جلویی این گوشی به کار گرفته شده است.
باتری … میلی‌آمپرساعتی، پشتیبانی از فناوری شارژ سریع ، درگاه … و حسگر اثرانگشت هم از دیگر ویژگی‌های این تازه ‌وارد است.
شرکت …. در ساخت این گوشی از جدیدترین فناوری‌های ساخت گوشی استفاده کرده است تا میان‌رده‌ای با باند ارتباطی مدرن و عمر طولانی باتری روانه بازار کند.

 

نمونه توضیح محصول کالا به صورت کاتالوگ
(مثال : رنگ مو)

معرفی رنگ موی….
رنگ موی …. ، رنگی قوی، با دوام، با کیفیت بالا و ساختاری کریستالی می باشد. ذرات بسیار ریز حاوی رنگدانه ها به راحتی با کمی باز شدن کوتیکول مو، به ساختمان مو نفوذ کرده و با ایجاد اتصال قوی درون آن، رنگی پایدار با پوشش بسیار بالا برای تارهای سفید را ایجاد می کند.
رنگ موی …. مملو از روغن های اعجاب انگیز بوده و ویتامین D ,C و E موجود سبب حفظ پایداری رنگ بر روی موها و نرم شدن می شود و ترکیبات سیلیکاتی، ریشه مو را تقویت کرده و حالتی ابریشمی به وجود می آورد.
روغن های موجود در رنگ موی ….. :
وجود روغن های طبیعی سبب ترمیم و تقویت مو در حین رنگ پذیری می شود.
روغن بادام: حاوی امگا 3 و 6 و 9 و اسیدهای چرب، سدیم ، روی و پتاسیم می باشد و به راحتی جذب ریشه مو شده و ضمن حفظ رطوبت مو از خشکی، از موخوره و ریزش مو جلوگیری می نماید و مانع از جذب اشعه ماورا بنفش می گردد.
روغن زیتون: غنی از ویتامین های E، امگا ۶ و امگا ۳ می باشد و موجب افزایش گردش خون و تحریک فولیکول های مو شده و سبب تقویت و استحکام تارهای مو می گردد.
روغن زیتون به عنوان یک نرم کننده طبیعی موجب لطافت و براقی موها می گردد.
روغن زیتون به دلیل خواص ضد باکتری و ضد قارچی از شوره وریزش موی سر جلوگیری کرده و موجب سلامت پوست سر و در نتیجه سلامت موها می گردد.
روغن کنجد: حاوی اسیدهای چرب، ترکیبات منیزیم، کلسیم، روی و ویتامین B می باشد و غنی از آنتی اکسیدان بوده و به راحتی به داخل ساقه مو نفوذ کرده و موجب نرمی و لطافت موها می گردد و از موخوره و خارش پوست سر جلوگیری می نماید.
روغن نارگیل: سرشار از ویتامین E ,A و K و آهن می باشد و کمبود پروتئین مو را جبران می کند.
روغن نارگیل به دلیل وجود اسیدهای چرب موجب ضخیم شدن تار مو، افزایش رطوبت و آبرسانی تارهای مو شده و ازایجاد شوره سر جلوگیری می نماید.
روش انجام تست حساسیت رنگ مو:
این تست باید 48 ساعت قبل از رنگ کردن مو انجام شود.
مقدار کمی از رنگ مو و اکسیدان را مخلوط کنید، سر بطری و تیوب را مجددا محکم ببندید.مخلوط را روی ۱ تا 2 سانتی متر مربع پوست دست در بالای آرنج خود بمالید، ۳۰ دقیقه مکث نمایید و سپس شستشو دهید، ناحیه تست شده را ۴۸ ساعت بعد بررسی کنید اگر پوست شما نسبت به رنگ مو واکنشی نشان نداده است می توانید موهای خود را رنگ نمایید.
آماده سازی رنگ مو
……
نحوه استفاده از رنگ مو
…….
رنگ های مخصوص (واریاسیون ها):
……
نکات قابل توجه:
…….

چند راهنمایی مفید:
……

محتوای سریالی

محتوای سریالی

انتشار مرحله به مرحله و تدریجی یک موضوع به گونه ای که مخاطبان وبسایت ، برای اطلاع از بقیه محتوا ، مجدد به سایت مراجعه کنند .

در نهایت این نوع از محتوا ، بایستی مخاطب به یک واکنش جذب شده باشد .

نمونه

یک وبسایت آموزش زبان هر هفته در یک روز مشخص با افرادی که مهاجرت  کرده اند مصاحبه کند و از مشکلاتی که این افراد با آن درگیر بودند بگوید و یا اینکه چگونه این افراد این مشکلات را رفع کرده اند و در نهایت این مجموعه مصاحبه ها بتوان این نتیجه را کسب کرد که بلد بودن یا نبودن زبان ، در ایجاد شدن و رفع این مشکلات ، مستقیما اثر داشته است. 

محتوای همیشه سبز

محتوای همیشه سبز

محتوای همیشه سبز محتوایی است که  هفته ها ، ماه ها یا حتی سال ها پس از تاریخ انتشار اولیه ، همچنان جالب و مرتبط باقی بماند.

مانند اخبار تاریخ ندارد و می تواند موقعیت های جستجوی ارزشمندی را برای مدت طولانی در نتایج گوگل به خود اختصاص بدهد. 

مطالب و عناوینی که در زیرمجموعه مطالب همیشه سبز قرار می گیرند :

دسته اول : راهنمایی و نحوه و دستوراالعمل

 • چگونه می توان تیم های فروش را  به سمت تحول دیجیتالی مشتاق کرد؟
 • نحوه استفاده از  Google Analytics برای ردیابی کمپین ها
 • نحوه تنظیم چت آنلاین برای وبلاگ وردپرس

دسته دوم : مقالات و راهنمای کار برای تازه کاران

 • بازاریابی چیست و چرا به آن نیاز داریم؟
 • سئوی کلاه سیاه چیست و چگونه می توان از وب سایت خود محافظت کرد؟

دسته سوم : پاسخ به سوالات پرتکرار در سرچ گوگل

 • سایت های فروشگاهی چگونه می توانند از اینستاگرام استفاده کنند؟

دسته چهارم : ایجاد مطالب محبوب (ترند)

 • چگونه مشاغل کوچک می توانند حداکثر استفاده را از اینستاگرام ببرند؟

دسته پنجم : جمع آوری اطلاعات موجود و ارائه مناسب 

 • 17 ابزار فوق العاده مفید برای نویسندگان محتوا و وبلاگ نویسان
 • 16 ابزار مدیریت رسانه های اجتماعی 
 • 24 منبع و ابزار برای الهام بخشیدن به مبتدیان بازاریابی دیجیتال
 • 12 منبع همیشه سبز برای تولیدکنندگان محتوا

دسته ششم : مطرح کردن تاثیرات و پیامدهای برخی خبرها 

 • شش نظر در مورد اعلام گوگل درباره سرچ سایت های ریسپانسیو و هماهنگ با موبایل 
محتوای صوتی

نمونه فایل صوتی (موضوع : تاریخچه ذخیره سازی)

نمونه فایل صوتی (موضوع : تاریخچه شرکت های سهامی)

محتوای تخصصی

نمونه عنوان های محتوای تخصصی

الکترونیک :
مقایسه تکنولوژی صفحه نمایش های LCD ، LED و OLED

پزشکی :
آیا سنگ شکنی کلیه می تواند موجب عارضه ی دائمی برای کلیه بشود؟

معماری :

20 ایده هوشمندانه برای تزئین آشپزخانه کوچک

سئو :

برای گرفتن بک لینک از سایت های مختلف باید به نکات زیر توجه ویژه نمود

ورزشی :
ده حرکت برای داشتن شکم سیکس پک

گردشگری :
آیا پروازهای چارتر همیشه به صرفه هستند؟

نمونه نگارش محتوای تخصصی

20 ایده هوشمندانه برای تزئین آشپزخانه کوچک

فضاهای بزرگتر همیشه بهتر نیستند ، به خصوص هنگامی که ما در حال صحبت کردن در مورد آشپزخانه ها هستیم.

آشپزخانه های کوچک معمولاً دارای فضای کار، کارآمدتر از آشپزخانه های بزرگ هستند.

فضا و طراحی خوب فقط مختص یک آشپزخانه بزرگ نیست ،تمام آنچه شما نیاز دارید، ایده های خوب برای تزئین آشپزخانه کوچک است که فضای کوچک شما را منظم ، کاربردی و زیبا نگه دارد.
طبق جمله ای از لویی پریش: اگر می توانید آشپزخانه خود را مرتب کنید ، می توانید زندگی خود را سامان دهید.
در ادامه برخی از ایده هایی برای دکوراسیون آشپزخانه های کوچک مطرح شده اند که مسائل زیر را حل می کنند.
سه شکایت شایع آشپزخانه کوچک بهم ریختگی ، کمبود فضای پیشخوان و تاریک بودن آشپزخانه است.
به هم ریختگی
به هم ریختگی معمولاً از عوارض جانبی نداشتن فضای ذخیره سازی کافی است.
اغلب اوقات ، فضای ذخیره سازی بیشتر، راه حل نیست بلکه ساده و پاک کردن آشپزخانه راه حل مناسب است. از داخل کابینت ها و کشوهای خود عبور کنید (مخصوصاً قسمت پشتی) و هر چیزی را که مدتی است استفاده نکرده اید ، اهدا یا دور بیندازید.
از خود بپرسید آیا واقعاً به یک وسیله هسته گیر گیلاس یا برش دهنده تخم مرغ نیاز دارید؟
پس از پاکسازی کابینت ها ، با ذخیره و مرتب کردن مواردی که باعث بهم ریختگی بصری می شوند ، پیشخوان ها را تمیز کنید.

کمبود فضای پیشخوان
با انجام تمامی موارد ذکر شده در بالا مقداری فضای پیشخوان را بازیابی کرده اید ، اما هنوز احساس می کنید کافی نیست؟
این یک مسئله و مشکل متداول است. ما ایده هایی برای به حداکثر رساندن (و حتی اضافه کردن) فضای پیشخوان بیشتر به آشپزخانه کوچک شما داریم ، از جمله ترفند تبدیل سینک ظرفشویی به تخته برش

 آشپزخانه تاریک
اتاق های تاریک کوچکتر از آنچه در واقعیت هستند احساس می شوند، بنابراین دیوارهای خود را با یک پوشش رنگ تازه از پالت رنگ های روشن رنگ آمیزی کنید یا کاشی روشن انتخاب کنید.
اگر کابینت های گرانبها و سیاه و تیره رنگ خود را دوست دارید ، انواع مختلف نور را به آن اضافه کنید. برای روشنایی محل کار و برجسته سازی کابینت های خود ، حتما از نور زیر کابینت استفاده کنید. نور مناسب باعث می شود آشپزخانه فارغ از رنگ ، بزرگتر به نظر برسد.
ایده های تزئین آشپزخانه کوچک که به راحتی قابل اجرا هستند:
* آویز ماهیتابه
* انبار دیواری ابزار آشپزی
* مبلمان مخفی
* فضای پیشخوان بیشتر
* قفسه بندی اضافی

آویز ماهیتابه:
از آن جا که اکثر آشپزخانه های کوچک جایی برای نگهداری قابلمه های بزرگ ندارند ، یک راه حل عملی ایجاد آویز دیواری برای مرتب کردن آن هاست.
انبار دیواری ابزار آشپزی:
از برخی از آشپزخانه های شلوغ رستوران ها الهام بگیرید که از تجهیزات فلزی دیواری و صنعتی برای نگهداری ظروف استفاده می کنند .

چند ایده برای ذخیره ظروف و ابزار روی دیوار:
* یک میله ساده با چند قلاب می تواند ابزارهایی را که یک حلقه یا سوراخ در آن ها باشد در خود جای دهد. سبدهایی وجود دارد که می توان آن ها را روی قفسه آویزان کرد تا وسایل کوچکتر را به راحتی مرتب کرد.
* تخته ای چوبی که دارای یک الگوی منظم از سوراخ های کوچک برای میخ ها است را با رنگ تزیین کنید و از آن برای آویزان کردن ابزارهای خود استفاده کنید. می توانید ابزارهای آشپزخانه ی خود را براساس رنگ یا میزان استفاده دسته بندی کنید.
* برای ذخیره چاقو و شیشه ادویه از آهن ربا استفاده کنید.
مبلمان پنهان:
یک رویکرد خلاقانه برای به حداکثر رساندن عملکرد آشپزخانه کوچک است . راه هایی برای ایجاد یک فضای چند منظوره با وسایل و مبلمان کاربردی که مفید هستند اما می توانند به راحتی ازسر راه کنار بروند، پیدا کنید.
برخی از ایده ها عبارتند از:
* چهارپایه های پشت اپن آشپزخانه که پشتی ندارند و قابلیت تا شدن دارند.
* استفاده از کابینت ها و میزهای ریل دار
* استفاده از قفسه و صفحه کار دیواری

فضای پیشخوان (کابینت)بیشتر:
اگر هدف شما ایجاد یک آشپزخانه امروزی است، یکی از مهم ترین عناصر این سبک طراحی ، پیشخوان و رویه کابینت ساده و بدون به هم ریختگی است. این نه تنها مدرن به نظر می رسد ، بلکه سطح پیشخوان را نیز افزایش می دهد که تهیه و پخت و پز را آسان تر می کند. اولین قدم این است که همه وسایل کوچک آشپزخانه و روی کابینت را کنار بگذارید.

برخی از ایده های دیگر برای افزایش فضای پیشخوان عبارتند از:
* یک رویه کابینت کرمی رنگ با نما و طرح ساده .
* استفاده از گازهای رومیزی برقی که امروزه بسیار زیبا و براق هستند و بسیار ظاهر مدرنی دارند.هم چنین از مزایای دیگر این گاز ها این است که هم سطح کابینت هستند و زمانی که درحال استفاده نیستند میتوان از آن به عنوان صفحه کابینت بهره برد.
* روکش گاز . اگر گاز مبله دارید می توانید برای آن پوشش تهیه کنید تا هنگامی که از آن استفاده نمی کنید برایتان حکم رویه کابینت داشته باشد . این پوشش می تواند ازجنس چوبی یا فلزی باشد.
* یک کابینت چرخ دار بخرید یا به کابینت ساز خود سفارش دهید تا برایتان بسازد تا هنگامی که نیازی به آن ندارید بتوانید به راحتی آن را از سر راه کنار بگذارید.حتی می توانید چند چهارپایه هم داشته باشید تا به عنوان یک میز برای یک وعده غذایی سریع هم از آن بهره ببرید.

قفسه بندی اضافی:
مکان هایی برای افزودن قفسه برای ذخیره سازی بیشتر پیدا کنید. مثلا یک ردیف قفسه باریک که به جزیره آشپزخانه اضافه می شود ، می تواند برای کتاب های آشپزی مناسب باشد. به دنبال مکان های اضافی از جمله گوشه ها یا فضای بالای پیشخوان باشید.

امیدواریم این مطلب برای شما الهام بخش باشد تا حال و هوای تازه ای به آشپزخانه خود بدهید.

محتوای ویدیویی

نمونه محتوای ویدیوئی آموزشی (آموزش ساخت جیمیل)

نمونه محتوای ویدیوئی معرفی محصول

نمونه محتوای ویدیوئی ویرایش و زیرنویس شده

محتوای پرمخاطب

محتوای پرمخاطب

محتوایی است که کلمه یا عبارت کلیدی آن مستقیما با تجارت ما ارتباطی ندارد ولی در حوزه فعالیت این تجارت ، کلمه یا عبارت کلیدی محبوبی محسوب می شود و می تواند رنج مخاطب هدف زیادی را به سمت سایت ما جذب نماید.
برای توضیح و تفهمیم بیشتر به مثال زیر دقت کنید.
یک سایت گردشگری ایرانی را در نظر بگیرید که در زمینه تورهای خارجی هیچ فعالیتی ندارد . اما یک مقاله در مورد یک هتل خارجی معروف در وبلاگ سایت خود منتشر می کند . مزیت انشار این گونه مقالات استفاده از رنج بالای جستجو برای آشنایی با هتل های خارجی است که در نتیجه ، افراد مشتاق به مسافرت را به وبسایت این شرکت گردشگری هدایت می کند که می تواند در فروش بیشتر این شرکت تاثیرگذار باشد.

طراحی بنر

نمونه اول

بنر سایت

نمونه دوم

بک گراند بنر

نمونه سوم

پس زمینه برای بنر

نمونه چهارم

بنر سایت

چون هر پروژه زمان و شرایط خاص خود را طلب می کند ، امکان ارائه ی قیمت دقیق برای هرکدام از این خدمت ها میسر نمی باشد. به همین جهت برای اطلاع از قیمت پروژه ی خود می توانید از بخش تماس با ما با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

باز کردن گفت وگو
کمک لازم دارید؟
سلام همراه گرامی
حتما از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید